Hallintopalvelut

Keskushallinto eli hallintopalvelut huolehtii kaupunginvaltuuston, kaupunginhallituksen valmistelu- ja täytäntöönpanotehtävistä sekä tiedotustehtävistä. Keskushallinnolla on keskeinen rooli päätöksentekoon tulevien asioiden valmistelussa ja täytäntöönpanossa.

Keskushallinto antaa muille hallintokunnille sisäisinä tukipalveluina taloushallinnon, kirjanpidon, maksuliikenteen, palkanlaskennan sekä it-palvelut. Hallintopalvelut huolehtii myös yleisten vaalien järjestämisestä.

Keskushallinnon tehtäväalueen tavoitteena on toteuttaa avointa, ennakkoluulotonta ja luotettavaa yhteistyötä alueella ja kaupunkikonsernin sisällä. Palvelut tuotetaan asiakaslähtöisesti ja avoimesti. Tehtäväalue edistää hyvää tiedottamista ja hallinnon läpinäkyvyyttä.

Keskushallinnossa sinua palvelevat:

Kaupunginjohtaja
Päivi Karikumpu
Puh. 040 344 7200
paivi.karikumpu@nivala.fi

Hallintojohtaja
Liisa Hankonen
Puh. 040 344 7201
liisa.hankonen@nivala.fi

Tietohallintosihteeri
Teija Kumpumäki
Puh. 040 344 7224
teija.kumpumaki@nivala.fi

Hallintosihteeri
Minna Korkeakoski
Puh. 040 344 7202
minna.korkeakoski@nivala.fi

Palvelusihteeri
Anja Koski
Puh. 040 344 7222
anja.koski@nivala.fi

IT-päällikkö
Arto Marjamaa
Puh. 040 344 7226
arto.marjamaa@nivala.fi

IT-asiantuntija
Pauli Lakanen
Puh. 040 344 7310
pauli.lakanen@nivala.fi

Mikrotukihenkilö
Jere Jormalainen
Puh. 040 344 7227
jere.jormalainen@nivala.fi

Talouspalveluissa sinua palvelevat:

Kaupunginkamreeri
Saara Mäenpää
P. 040 344 7237
saara.maenpaa@nivala.fi

Laskentasihteeri
Kaisa Parttimaa
Puh. 040 344 7238
kaisa.parttimaa@nivala.fi